ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Portal - Powiat Jaworski
Pozostała Współpraca
dodano: 07-09-2010|Concept INTERMEDIA|wyświetleń: 14299


POZOSTAŁA WSPÓŁPRACA

 


Kooperacja zagraniczna to również stosunki partnerskie z niemieckim powiatem ziemskim w Saksonii, w efekcie, czego doszło do spotkania przygotowawczego z przedstawicielami niemieckich instytucji wspierających rozwój gospodarczy, a następnie zorganizowano I Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze w Jaworze.  Władze samorządowe powiatu gościły także wizyty delegacji obcojęzycznych m.in. z Holandii, Francji, Włoch oraz Danii. W spotkaniach tych, obok władz samorządowych uczestniczyli również przedstawiciele m.in. Związku Pracodawców Ziemi Jaworskiej.

 

Na zaproszenie Starosty Jaworskiego przybyła delegacja przedsiębiorców z województwa astrachańskiego. Goście nawiązali pierwsze kontakty gospodarcze z firmami z terenu powiatu, poza tym odbyli szereg rozmów m.in. z Wojewodą Dolnośląskim oraz Ministrem Infrastruktury - oba spotkania odbyły się w Starostwie Powiatowym w Jaworze.

 

Promocja to także sukcesyjne rozwijanie współpracy pomiędzy powiatem jaworskim (zainicjowane przez nasze Starostwo), a Domem Śląskim (Haus Schlesien). W wyniku współdziałania udało się m.in. pomóc w sprowadzeniu do jaworskiego Kościoła Pokoju odrestaurowanych Organów Lummerta, które uświetniły uroczystość wpisania w/w obiektu na listę UNESCO. Kooperacja to również ekspozycja, która miała miejsce w jaworskim Muzeum Regionalnym - wystawa zatytułowana była „Sama słodycz" i dotyczyła historii cukrownctwa na Śląsku.

 


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg