nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Z Zębowic do Paszowic nową drogą
dodano: 23-01-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 748

Po przeszło 3 miesiącach robót budowlanych zakończono realizację przebudowy drogi powiatowej nr 2802D relacji Zębowice - Paszowice. Wykonawcą inwestycji była Firma Budowlana „FOBIS" Sp. z o.o. z Lubina, a jej koszt wyniósł ponad 2,8 mln zł. Efektem prac jest nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno - asfaltowej o długości niemal 2,2 km. Dla prawidłowego odprowadzenia wód opadowych wykonano sieć kanalizacji deszczowej i wbudowano urządzenia odwadniające. Ponadto w celu poprawy bezpieczeństwa zamontowano bariery ochronne oraz wymieniono oznakowanie pionowe.

Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski - „Cieszę się, że oczekiwana od wielu lat przebudowa drogi z Zębowic do Paszowic została zrealizowana. Droga ta jest ważna nie tylko dla mieszkańców tych dwóch wsi, ale również kierowców z Jawora i pobliskich miejscowości. Inwestycja nie byłaby możliwa do realizacji bez współpracy i finansowego wsparcia Gminy Paszowice w kwocie 280 tys. zł, za co pragnę złożyć podziękowania Wójtowi Sebastianowi Oszczędzie. Kluczową kwestią były również pozyskane przez Powiat Jaworski środki finansowe z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - ponad 2 mln zł, oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - 220 tys. zł."


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2825