ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
„The Voice of PCKZiU” - I Edycja już za nami!
dodano: 16-01-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 3875

I edycja konkursu piosenki obcojęzycznej „The Voice of PCKZiU" pod patronatem Starosty Jaworskiego Anety Kucharzyk odbyła się 15 stycznia br. W tym dniu do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze przyjechali uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 i nr 5 w Jaworze oraz uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie, aby zaprezentować się podczas przesłuchań konkursowych.

Ze względu na dużą liczbę wykonawców oraz ich bardzo wysoki poziom przygotowania jurorzy mieli trudne zadanie. Jury, w składzie Artur Kot - magister muzyki, dziennikarz muzyczny i radiowy, nauczyciel emisji głosu, naczelnik wydziału promocji, rozwoju i turystyki w starostwie powiatowym w jaworze, Jolanta Wieczorek - wicedyrektor PCKZiU, nauczyciel historii, pasjonatka muzyki poważnej oraz Sylwia Węgiel - nauczyciel języka niemieckiego w PCKZiU w Jaworze, oceniało dobór repertuaru, walory wokalne, wymowę, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe. W I kategorii wiekowej zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych, w II kategorii prezentowali się uczniowie ze szkół ponadpodstawowych. Spośród 20 młodych artystów Jury wybrało tych najlepszych.

Finał konkursu „The Voice of PCKZiU" w kategorii szkół ponadpodstawowych wygrał duet: Kinga Kozimor i Sandra Trzebniak z PCKZiU w Jaworze, II miejsce zajęła Olga Parcheta z ZSiP w Bolkowie, natomiast III miejsce zdobył uczeń PCKZiU Wiktor Jaworski. W kategorii uczniów szkół podstawowych I miejsce zdobyła Łucja Toszewska z SP nr 5, na II miejscu uplasowała się Zuzanna Żądło z SP nr 2 , natomiast III miejsce zajęła Anna Kałużna ze SP nr 5 . Przyznano też dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Maria Dudkowska (PCKZiU ) i grupa uczniów z SP nr 5 w składzie: Zuzanna Przygocka, Angelika Szurek, Wiktoria Jaśkowiak, Amelia Miłoń, Alicja Woźniak, Amelia Rajczakowska.

Jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy liczyć na pomoc Starosty Jaworskiego pani Anety Kucharzyk, która wspiera wszelkie inicjatywy związane z rozwijaniem pasji i zainteresowań młodzieży, i również w tym roku ufundowała nagrody dla zwycięzców. Podziękowania kierujemy również do sklepu motoryzacyjnego MOTOCENTRUM w Jaworze za pomoc i wsparcie finansowe w konkursie.

Warto podkreślić, że głównym celem konkursu jest popularyzacja piosenki obcojęzycznej, prezentacja umiejętności wokalnych młodych wykonawców, a także wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nauczycielami. Bardzo ważnym zadaniem konkursu jest również motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez piosenkę - dodają nauczycielki i organizatorki przedsięwzięcia pani Małgorzata Majewska oraz pani Natalia Dzikowicz.

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „The Voice of PCKZiU" wpisze się już na stałe w plan pracy szkoły, ponieważ cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów z całego powiatu jaworskiego, którzy chcą zaprezentować się w naszej szkole. To właśnie piosenka obcojęzyczna sprawiła, iż tak duże grono młodych artystów z powiatu jaworskiego miało okazję odwiedzić naszą szkołę, a my mieliśmy okazję nawiązać wiele nowych znajomości.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu. Niestety tak to w życiu już jest, że wygrywa najlepszy.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg