ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - nowe pozycje książkowe w Bibliotece Pedagogicznej
dodano: 10-01-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1586

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020 w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

Biblioteka Pedagogiczna (Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji) w Jaworze złożyła w ubiegłym roku wniosek o dofinansowanie i otrzymała środki w kwocie 5 750,00 na zakup nowości wydawniczych.

Z tych środków zakupiono 155 nowych książek. Są to pozycje dotyczące różnych zagadnień z psychologii, pedagogiki i nauk pokrewnych. Poruszają one różnorodne aspekty psychofizycznego rozwoju dzieci i młodzieży, zaburzeń odżywiania, nerwic, depresji, uzależnienia od alkoholu, wychowania w rodzinie, organizacji nauczania i szkolnictwa, poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego.

W ofercie biblioteki znalazły się nowe książki warte przeczytania, w szczególności przez osoby, które zainteresowane są zawodowo lub hobbystycznie wymienionymi zagadnieniami.Mamy nadzieję, że dzięki otrzymanemu wsparciu udało nam się uatrakcyjnić księgozbiór naszej biblioteki oraz wzmocnić jej potencjał

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg