nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Letnie biesiadowanie w Mierczycach
dodano: 03-07-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2807

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „PATRONUS" w Mierczycach, wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Jaworze, po raz kolejny zorganizowało Piknik Integracyjny - Letnie Biesiadowanie, który odbył się na terenie przylegającym do Domu Pomocy Społecznej w Mierczycach. Uczestnikami pikniku byli przede wszystkim jego mieszkańcy, ale również podopieczni jednostek filialnych i Ośrodka Wsparcia w Jaworze. Wszystkich obecnych przywitała serdecznie Dyrektor DPS w Jaworze Pani Irena Stolarczyk. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Stanisław Laskowski Wicestarosta Jaworski, Aneta Trela reprezentująca Biuro Poselskie Pani Poseł Elżbiety Witek, Roman Sadowski Przewodniczący Rady Powiatu w Jaworze oraz Jan Grygorcewicz i Marek Trela - Radni Rady Powiatu.

Tradycją każdej biesiady jest występ jednego z zespołów goszczących na Dolnym Śląsku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat Pod Kyczerą" - część dolnośląska i opolska. Podczas tegorocznego biesiadowania wystąpił zespół z Ukrainy, który zaprezentował repertuar charakterystyczny dla regionu, z którego pochodzi. Tancerze pokazali swój kunszt taneczny i wokalny. Dla wszystkich było to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie artystyczne. Po występie artyści zasiedli razem z pozostałymi gośćmi do stołów, aby skosztować polskich potraw. Było gorąco, smacznie, kolorowo i wesoło, czyli tak, jak powinno wyglądać udane biesiadowanie. Jednym słowem: dla każdego coś dobrego, czyli dla ducha i dla podniebienia.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3423