nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Starosta Jaworski na Zgromadzeniu Ogólnym ZPP
dodano: 18-01-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1653

17 stycznia br. w Warszawie - odbyło się kolejne, XXIV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Obrady zainaugurował i prowadził obecny Prezes Zarządu ZPP - Ludwik Węgrzyn. Powiat Jaworski, po raz pierwszy w nowej kadencji samorządu - reprezentowała Starosta Jaworski Pani Aneta Kucharzyk. Wśród poruszanych kwestii dominowały zagadnienia o charakterze sprawozdawczo-wyborczym. Po przyjęciu porządku obrad - członkowie Zarządu dokonali wyboru prezydium i poszczególnych komisji, jak również regulaminu obrad i ordynacji wyborczej. Wysłuchano także Sprawozdania Prezesa z działalności Zarządu ZPP w 2018 roku wraz ze sprawozdaniem z działalności Zarządu w upływającej kadencji (lata 2015 - 2019). Podczas posiedzenia podniesiono wiele aktualnych problemów związanych z funkcjonowaniem Powiatów. W dalszej kolejności dokonano wyborów Prezesa Zarządu ZPP, Członków Zarządu Związku oraz Członków Komisji Rewizyjnej. Nowym Prezesem Zarządu został wybrany Pan Andrzej Płonka.

Jak powiedziała Starosta A. Kucharzyk  "...bardzo się cieszę mogąc reprezentować Powiat Jaworski na tak szerokim forum, jakim jest Zgromadzenie Ogólne ZPP.  Stowarzyszenie doskonale wspiera ideę samorządu terytorialnego, broni wspólnych interesów powiatów, popiera liczne inicjatywy na rzecz rozwoju i promocji naszych małych Ojczyzn. Równie ważna jest możliwość wymiany doświadczeń z innymi samorządowcami. Dodam, że po raz pierwszy, jako Starosta, uczestniczę w obradach ZPP i mam nadzieję, że  każde posiedzenie będzie wnosić w życie powiatów nowe rozwiązania i pomysły, z których również i Powiat Jaworski będzie mógł skorzystać, z pożytkiem dla jego mieszkańców".

Kolejne Zgromadzenie Ogólne ZPP odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia br., podczas którego omawiane będę głównie sprawy związane z aspektami finansowymi funkcjonowania powiatów. Dodatkowo - posiedzenie połączone będzie z organizacją uroczystego jubileuszu XX. lecia Związku Powiatów Polskich.          

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1398